Americká hypotéka a oddlužení

Dobrý den prosím o pomoc.Chtěli bychom s manželem do oddlužení.Máme dluhy asi360000kč.KROM TOHO MÁME AMERICKOU HYPOTÉKU NA KTERÉ MÁME ZÁSTAVU NA DŮM.Máme oba příjmy já 22000kč amanžel asi 20000kč.Přijmy máme dostačující,ale je tam ta hypotéka.Dům je totiž půl náš a půl rodičů a nemůžeme si dovolit o něj přijít.Teď jsem se vrátila od insolvenční poradkyně a ta mi řekla že hypotéka bude sesplatněna ,to mi je jasné,ale i když máme příjmy z kterých si myslímže bychom během pěti let zaplatili skoro 100% tak že i tak nám prý vyhlásí konkurs a dům bude prodán.Chtěla bych se zeptat ,má toto řešení? Do dluhů jsme se dostali svou blbostí,ale zvládali jsme splácet až do lonského roku kyd jsem přišla o práci a jak jsem nastoupila do nové ,tak se mi stala autonehoda a byla jsem na dlouhodobé nemocenské:-( A pak už to nešlo vytloukáme dluh dluhem.Máme tři děti.Prosím o pomoc už mi teď hodili exekuci na plat. děkuji moc Sedláková Kateřina jo ještě hypotéka byla na 400000kč a platíme už 8 let po 3564kč,zbývá platit 12let.

Dobrý den,

Vaše situace je v praxi relativně běžná, nicméně odpověď na Váš dotaz by přesahovala možnosti této webové poradny. Důvodem je skutečnost, že sice obecně vymezujete (byť relativně podrobně) Vaši situaci, ale přesto nemám dostatek důležitých informací. Zejména zda máte dluhy z podnikání (riziko konkurzu), kdo je zajištěným věřitelem (banka, případně jaká, nebo nebankovní společnost), jaká je hodnota nemovitosti atd. 

Obecně platí, že nemáte-li dluhy z podnikání, konkurs (vycházím-li z Vámi uváděných příjmů a výši dluhů) Vám nehrozí (i v případě, že byste dluhy z podnikání měli, bylo by možné za určitých podmínek uvažovat o oddlužení). Pokud na Váš majetek nebude prohlášen konkurs, ke zpeněžení předmětu zajištění (nemovitosti, na které vázne zástavní právo) nemusí v každém případě dojít. O zpeněžení rozhoduje zajištěný věřitel. Žádat o zpeněžení je jeho právem a většinou se rozhoduje podle ekonomické výhodnosti. Ke zpeněžení nemovitosti  věřitelé přistupují různě. Mnohdy se zajištěný věřitel s dlužníkem dohodne na rozšíření zajištění (ručením), převzetí závazku nebo přistoupení k dluhu třetí osobou (např. právě rodiči) apod., a pak ke zpeněžení dojít nemusí.

Nevím, kde je onou insolvenční poradkyní, u které jste se byli radit, nicméně kvalita poradenství v této oblasti je různá a často se setkáváme s naprostou nevědomostí a neodborností některých tzv. insolvenčních poradců. Doporučuji Vám obrátit se v místě bydliště nejlépe přímo na insolvenčního správce, který se vedle své insolvenční praxe zabývá i právním poradenstvím (nejlépe insolvenční správce, který je současně advokátem). Pokud jste ochotni absolvovat cestu do Lanškrouna, jsme připraveni Vám poskytnout odbornou pomoc v naší kanceláři (poradenství je poskytováno insolvenčním správce, který je současně advokátem). První konzultace je zdarma. V případě, že se rozhodnete pro zpracování návrhu na povolení oddlužení, cena je pro manžele 6.000,- Kč (pro jednotlivce 4.000,- Kč). 

-JM-

Chcete se nás také na něco zeptat?

Osobní
oddlužení

Adresy pro poskytování poradenství:
Štíty, náměstí Míru 55 - úřední hodiny ve čtvrtek od 8:00 - 14:00
Lanškroun, Purkyňova 101 - úřední hodiny v pondělí - pátek od 7:00 - 16:00

Čas schůzky v Lanškrouně je možné domluvit i v dobu mimo úřední hodiny.

telefon: +420 733 579 000, +420 467 771 118
email: info@urban-ak.cz
Pozor: Osobní schůzku je potřeba mít domluvenu emailem anebo telefonicky.

Úvod O nás Kontakty Oddlužení Kalkulátor Poradna Vzory ke stažení Slovník
copyright © 2017 mgr. jan urban | design jewellphoto | developed by milan schembera